TASFİYE HALİNDE FİNANSEVİM GAYRİMENKUL OTOMOTİV İLETİŞİM ORGANİZASYON PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

02.02.2024

KAMUOYUNA DUYURU

02.07.2021 itibarıyla tasfiye çalışmalarına başlanan Tasfiye Halinde Finansevim Gayrimenkul Oto. İlt. Org. Paz. San. Tic. AŞ’nin 02.02.2024 tarihi itibariyle alacak kayıt-kabul işlemlerine başlanmıştır.

Bu kapsamda hak sahipleri ile, 15 Nisan 2022 tarih ve 31810 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, 7394 sayılı Kanunun 34. maddesiyle 6361 sayılı Kanuna eklenen Geçici 9’uncu madde kapsamında süresi içerisinde Eminevim’e fesih ya da yeni sözleşme başvurusu yapmayan sözleşme sahiplerinin Tasfiye Halinde Finansevim Gayrimenkul Oto. İlt. Org. Paz. San. Tic. AŞ’nin Barbaros Mah. Nuhkuyusu Cad. No:24, Üsküdar/İSTANBUL” adresindeki şirket merkezine “Tasfiye Halinde Finansevim Gayrimenkul Oto. İlt. Org. Paz. San. Tic. Anonim Şirketi Tasfiye Komisyonu’ na hitaben yazılacak ıslak imzalı dilekçelerle başvuru yapmaları gerekmektedir.

Mevzuat gereği telefon ve elektronik posta ile yapılan başvurular işleme konulmayacaktır.

İşçi alacakları veya diğer her türlü alacak kapsamında Tasfiye Halinde Finansevim Gayrimenkul Oto. İlt. Org. Paz. San. Tic. AŞ’ye başvuruda bulunacak hak sahipleri, işçi alacakları başvuru formu örneği ve diğer alacaklar başvuru formu örneğine aşağıda yer alan bağlantı linkine tıklayarak ulaşabilirler.

Hak sahipleri danışmak istedikleri hususlar için Tasfiye Halinde Finansevim Gayrimenkul Oto. İlt. Org. Paz. San. Tic. AŞ’nin 444 00 14 no.lu çağrı merkezine ulaşabilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TASFİYE HALİNDE FİNANSEVİM GAYRİMENKUL OTO. İLT. ORG. PAZ. SAN. TİC. A.Ş. TASFİYE KOMİSYONU

İşçi alacakları başvuru formu örneği

Diğer alacaklar başvuru formu örneği


16.05.2022

TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONUNDAN TASARRUF FİNANSMAN SÖZLEŞMELERİNİN FİİLÎ DEVİR-TESLİM DUYURUSU

15 Nisan 2022 tarih ve 31810 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7394 sayılı kanunun gereği, tasfiye işlemleri TMSF tarafından yürütülen ve kamuoyunda “evim şirketleri” olarak bilinen şirketlerin müşteri sözleşmelerinin devredilmesi için imzalar atılmış ve bugün itibarıyla sözleşmelerin fiilî olarak, bizzat elden devir-teslim işlemlerine başlanmıştır.

Devreden şirket, sözleşmeleri teslim ettikten sonra, kısa mesaj ile sözleşmenin hangi şirkete devredildiğini müşteriye bildirecektir. Sözleşmeyi devralan şirket de müşterilerle iletişime geçecektir.

Sözleşmeleri devralan şirketlerde gereksiz yoğunlaşma olmaması ve işlemlerin hızlı şekilde yürütülebilmesi için, kısa mesaj gelmeden, yeni şirkete başvuruda bulunulmaması önem arz etmektedir.

Sözleşmelerin hangi şirkete devredileceği daha önceki basın açıklamasında duyurulmuştur:

https://www.tmsf.org.tr/tr/Basin/List/tasarruf-finansman-sozlesmelerinin-devir-duyurusu

Sözleşmeler devredildikten sonra, sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili sıkça sorulan sorulara Kurumumuzun internet sitesinde detaylı olarak cevap verilmiştir:

https://www.tmsf.org.tr/tr/Tmsf/Finansman/devirsureci.soru

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çağrı Merkezi : 444 00 14 -0 850 259 63 79     /    [email protected]

SIKÇA SORULAN SORULAR